Gati ndërtimi i shtëpive, tre presidentët e Federatave bëhen bashkë

17:56 | 27/11/201917:560

Të gjithë po mundohen të kontribuojnë në këtë situatë kaotike dhe plot dhimbje. Vendi po kalon një moment shumë të vështirë, teksa tërmetet vazhdojnë dhe bien sërish për të mos i lënë të qetë shpirtrat e shqiptarëve. Armand Duka, presidenti i FSHF-së, ka pritur në Durrës dy homologët nga Kosova dhe Maqedonia e Veriut.

Kreu i futbollit shqiptar ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale, aty ku shfaqet me Agim Ademin, kreun e FFK-së, dhe Muamed Sejdinit, kreut të Federatës së Maqedonisë së Veriut. Së shpejti do të nisë ndërtimi i tre shtëpive të rrënuara, teksa fushata e ndhimës do të vazhdojë edhe në ditët në vijim.

Sot në Durrës prita dhe takova me kënaqësi miqtë dhe homologët e mi, Presidentë të Federatës së Futbollit të Kosovës dhe Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut, Agim Ademi dhe Muamed Sejdini, të cilët shprehën dëshirën për t’ju bashkuar FSHF-së në kontributin për familjet e prekura nga tërmeti.

Duke u nisur nga dëshira dhe nga gatishmëria nga i gjithë komuniteti i futbollit, ne marrim përsipër rindërtimin e tre shtëpive të rrënuara. Fushata e ndihmës nga ana e FSHF-së do vijojë në ditët në vazhdim. Ne jemi një skuadër!“, përfundon Armand Duka. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono