Gabimet e arbitrave, Libohova: Klubet e kanë këtë të drejtë

23:50 | 23/01/202023:500

Edvin Libohova flet rreth gabimeve arbitrare në emisionin “Pressing” në ABC News. Zv presidenti i FSHF-së sqaron se çdo klub ka të drejtë të kërkojë përjashtimin e arbitrave në Ligën e klubeve.

Në një takim në Ligë kemi kërkuar nga anëtarët që të kenë përfaqësuesin e tyre në përzgjedhjet e arbitrave. Kur x klub ka kontestime, mund të kërkojnë përjashtimin e një arbitri, kur ka raste të përsëritura dhe e ndjejnë që po ndëshkohen.

Deri sot nuk e di të kenë kërkuar këtë gjë. Presidentët e klubeve komunikojnë direkt me Federatën për ankesat e tyre“, thekson Libohova. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono