Futbollistët e Kombëtares vlerësojnë fitoren ndaj Moldavisë

16:10 | 12/06/2019

Futbollistët e kombëtares ndihen të lehtësuar pas suksesit ndaj Moldavisë në Euro 2020. Ata mendojnë se ekipi përfaqësues do të ketë shanse edhe ndaj Francës apo Turqisë.  

Kur fiton, të gjithë duan të flasin, dhe këtë herë e meritojnë. Futbollistët e kombëtares u vunë në rresht për të komentuar suksesin e rëndësishëm ndaj Moldavisë, që I rifut në lojë për kualifikim në Europianin 2020.

Autori i golit të parë, tepër të rëndësishëm, Sokol Cikalleshi, thotë se është dyfish i lumtur.

Fitoren e garantoi përfundimisht, rrjeta e dytë, realizuar nga Ylber Ramadani.

Odise Roshi, një rikthim me peshë, shërbeu topin e golit për Cikalleshin.

Një nga lojtarët më të mirë në fushë ishte Amir Abrashi.

Mbrojtësi Frederik Veseli mendon që tani për Francën dhe Turqinë.

Ja edhe Myrto Uzuni, tashmë lojtar stabël formacioni.

Mbrojtësi Ismajli tregon arsyen pse u arrit fitorja, dhe ka shpresë për më vonë. /ABC news Albania 24/7


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono