Futbolli shqiptar në zi, shuhet ikona e Partizanit

10:17 | 16/10/201910:170

Futbolli shqiptar është sot në zi. Ish-kapiteni i Partizanit dhe një nga figurat më të njohura të futbollit shqiptar, Mico Papadhopulli, është ndarë nga jeta në moshën 86-vjeçare. Papadhopulli ka qenë pjesë e “Demave të Kuq” në vitet më të suksesshme të klubit, madje ka mbajtur edhe shiritin e kapitenit.

Papadhopulli ka fituar gjashtë herë titullin kampion të Shqipërisë me fanellën e të kuqve (1975,1958,1959,1961,1963,1964). Gjithashtu, ai ka fituar dhe dy medalje ndërkombëtare. Në vitin 1958, fitoi medaljen e argjendtë në turneun e Leipzig, Gjermani, si dhe në Hanoi, Vietnam (1963). Papadhopulli ka drejtuar edhe Federatën Shqiptare të Futbollit disa vite më parë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono