“Futbolli nuk luhet për tribunën VIP”, shpërthen tifo-grupi Guerrils

20:31 | 23/10/201920:310

Ultrasit e Partizanit, “Ultras Guerrils”, kanë reaguar pas vendosjes së orarit për sfidën mes Partizanit dhe Skënderbeut. Me anë të një postimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook, tifo-grupi i kuq i ka bërë thirrje të gjithë tifozëve të mbështetin skuadrën e tyre në stadium, si dhe ka ironizuar me FSHF-në për vendosjen e këtij orari. Gjithashtu, “Guerrils” kanë thumbuar edhe drejtuesit e klubit, duke iu kërkuar atyre që të mos bëhen palë me ata që bëjnë këto “padrejtësi” ndaj tifozëve. Në njoftimin e tyre, shkruhej:

Njoftimi i “Ultras Guerrils”:

Nesër, e enjte ora 15:00, në orarin më të çuditshëm, i vendosur për arsyet më të çuditshme luhet ndeshja e radhës ndaj Skënderbeut. Dikush duhet të sakrifikojë punën, dikush shkollën, dikush angazhimet e detyrueshme familjare për të qenë prezent. Futbolli nuk luhet për tribunën VIP dhe për kompanitë e transmetimit televiziv me pagesë, luhet për tifozët. Këtë duhet ta kuptojnë drejtuesit e klubit të cilët bëhen palë direkt ose indirekt me këtë padrejtësi që vazhdon prej kohësh ndaj tifozerisë sonë.

Ndeshja e radhës mendohet të luhet të hënën?

abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono