Furgoni bie në humnerë, 3 persona të plagosur

08:10 | 17/11/201808:100

Tre persona u plagosën si pasojë e një aksidenti në rrugën Librazhd-Qafë Thanë. Sipas policisë një furgon mallrash me targa AA 369 UF doli nga rruga pranë fshatit Pishkash duke rënë në një humnerë rreth 40 metra.

Të plagosur mbetën drejtuesi i furgonit 32 vjeç dhe dy pasagjerët 22 dhe 31 vjeç banues në fshatin Vloçisht të Korçës. Ata u transportuan me urgjencë në spitalin rajonal të Librazhdit dhe ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore. Ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Ky është aksidenti i dytë brenda pak orësh në Qafë Thanë, pasi mbrëmjen e djeshme një autobus me nxënës doli nga rruga duke lënë të plagosur 7 prej tyre./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono