Fuoristrada del nga rruga, nëntë të plagosur

21:25 | 10/07/201921:250

Nëntë persona kanë mbetur të plagosur në një aksident rrugor në fshatin Vërdovë. Të rinjtë e moshës 30-35 vjeç udhëtonin me një mjet fuoristradë, e cila doli nga rruga në aksin Korçë-Pogradec.

Për pasojë dy vëllezër që ndodhen në gjendje të kritike për jetën u transportuan në Tiranë kurse shtatë të tjerë po marrin ndihmën mjekësore në spitalin e Pogradecit. Këta të fundit nuk paraqesin rrezik për jetën.

Ata po udhëtonin nga Kalivaçi në drejtim të Pogradecit. Dyshohet se shkak për aksidentin të jetë bërë moti i keq./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono