Fundjavë me miqësore, Superiorja nuk njeh pushime

11:16 | 10/10/201911:160

Superiorja është pushim për shkak të ndeshjeve të kombëtares. Gjithsesi pritet të ketë ndeshje miqësore në fundjavë. Janë disa ekipet e elitës së futbollit shqiptar që kanë programuar të zbresin në fushë.

Kështu, Laçi do të përballet të shtunën me Korabin prej orës 14:00. Kjo ndeshje do të luhet në kompleksin “Internacional” në Pezë-Helmës. Tirana gjithashtu ka programuar të luajë. Turbina do të jetë kundërshtari dhe mbetet të mësohen detajet e kësaj përballjeje.

Flamurtari gjithashtu ka menduar të zbresë në fushë. Vlonjatët do të ndeshen me Egnatian në Fier, të shtunën prej orës 15:00. Partizani dhe Teuta nuk do të zhvillojnë ndeshje, ndërkohë që mbetet të mësohet nëse ekipet e tjera, si Bylisi, Vllaznia, Luftëtari, Skënderbeu dhe Kukësi do të luajnë apo do të mjaftohen me stërvitje. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono