Fundjava në Superiore: Shkarkime, rotacion në tabelë dhe rezultate surprizë

22:58 | 14/12/201922:580

Është mbyllur java e 15-të në Superiore, një javë që pati zhvillime të shumta. Kjo javë nisi mbrëmjen e së premtes, me derbin e zjarrtë të kryeqytetit, Partizani-Tirana. Ky derbi u luajt në “Air Albania Stadium” dhe para fillimit të sfidës, ishte vetëm Tirana pa trajner. Por pas fitores 1-2 të bardhebluve, edhe “Demat e Kuq” kanë mbetur pa trajner, pasi Franco Lerda u shkarkua ditën e sotme.

Humbja ndaj Tiranës i kushtoi kreun e renditjes Partizanit. Fillimisht, ishte Laçi që shkatërroi 4-0 Luftëtarin dhe mori provizorisht kreun. Fitorja e kurbinasve “preu” një tjetër kokë, atë të trajnerit të gjirokastritëve, Giorgos Marantas. Strategu grek u shkarkua sot.

Kryesimi i Laçit nuk do të zgjaste shumë. Dy orë më vonë, Kukësi mposhti 4-0 ekipin e Teutës dhe mori kreun e renditjes, me dy pikë më shumë se kurbinasit e vendit të dytë. Edhe fitorja e Kukësit, bëri që një trajner tjetër i Superiores të shkarkohej. Bledi Shkëmbi dhe Teuta “u divorcuan”, çka e çoi numrin e trajnerëve të shkarkuar për ditën e sotme në tre. Tirana, Partizani, Luftëtari dhe Teuta janë pa trajnerë aktualisht, thuajse gjysma e ekipeve të Superiores./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono