FT: Shqipëria po përjeton një nga sezonet më të mira turistike

14:42 | 08/08/201814:420

“Shqipëria po përjeton një nga sezonet më të mira turistike“. Vlerësimi vjen nga revista prestigjioze “Financial Times” e cila veçon natyrën shqiptare dhe shkruan se përtej turizmit të detit vendi ynë po bëhet i njohur edhe për turizmin e aventurës në malet e saj. “Financial Times” shkrimin e shoqëron me një foto të muzgut në liqenin e Bizës.

Konsiderata e revistës prestigjioze publikohet nga ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi në rrjetin social facebook, ku e cilëson shkrimin e “Financial Times” si vlerësimin e radhës nga mediat e huaja për turizmin në Shqipëri. Sipas ministrit Klosi, qeveria shqiptare ka ndjekur këtë vit një politikë fiskale nxitëse për turizmin elitar dhe agroturizmin për të nxitur turizmin alternativ si një mbështetje e fortë për turizmin klasik të detit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono