FSHF shkarkon trajnerin Panucci pas humbjes me Turqinë

09:56 | 23/03/2019

Kristian Panucci nuk është me trajneri i Kombëtares së Shqipërisë. Lajmi është bërë i ditur nga Federata Shqiptare e Futbollit. Shkarkimi i trajnerit Italian erdhi pas humbjes ndaj Turqisë në ndeshjen e parë të kualifikueseve të “EURO 2020”. Drejtimin e skuadrës për ndeshjen ndaj Andores, e merr Ervin Bulku dhe Sulejman Mema.

“Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. E falënderojmë trajnerin Panucci për punën e zhvilluar deri më tani dhe i urojmë suksese në vazhdimin e karrierës. Ekipi kombëtar në ndeshjen e dytë zyrtare eliminatore kundër Andorrës në transfertë do të drejtohet nga Ervin Bulku dhe Sulejman Mema, si edhe pjesa tjetër e stafit aktual”, është njoftimi zyrtar i Federatës Shqiptare te Futbollit.

Pasuesi i Panuccit mund të jetë trajneri Italian, Edi Reja i cili në të kaluarën ka drejtuar shumë skuadra në Itali dhe prej tre vitesh është pa kontratë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono