“Frika” në krye te klasifikimeve, një tjetër libër pritet t’i prishë humorin Trump

10:08 | 14/09/201810:080

Librat po kthehen në makth për Donald Trump. Ndërsa “Frika” i gazetarit Bob Uduord ka arritur majat e klasifikimeve, stafeta pritet t’i kalojë aktores së filmave pornografikë që pretendon se ka patur një aferë me presidentin. Libri i saj, “Demaskim i Hapur” do të dalë në shitje në tetor.

Libri i gazetarit Bob Uduord mbi Donald Trump ka tejkaluar pritshmëritë. Që nga e marta, dita e daljes në treg, libri me titullin “Frika” ka shitur mbi 750 mijë kopje. Lajmin e ka bërë të ditur shtëpia botuese “Sajmon end Shuster”. Bëhet fjalë për një shitje rekord sa i takon gjinisë së librave faktikë, që përveç edicionit të printuar ka edhe atë elektorik e atë audio. “Frika” pritet t’i bashkohet kështu një tjetër best seller-i mbi Trump, “Zjarr dhe Tërbim” i Majkëll Ullf, që doli në shitje në fillim të vitit dhe që në ditët e para u blenë mbi 1 milion kopje. Shtëpia botuese ka bërë me dije se ka porositur tashmë ribotimin me 1.15 milionë kopje të librit që e përshkruan Trump si një president mashtrues dhe hileqar. Por krahas atij të Uduord, një tjetër libër pritet t’i prishë humorin presidentit të Shteteve të Bashkuara. Ish-aktorja e filmave pornografikë, Stormi Daniels, që pretendon se ka patur një marrëdhënie me Trump para se të bëhej kryetar shteti, do ta rrëfejë aferën në librin e saj me titull “Demaskim i Hapur”. Daniels, emri i vërtetë i së cilës është Stefani Kliford, ka bërë me dije se libri i saj do të dalë në shitje më 2 tetor dhe do të tregojë jetën e saj dhe betejën ligjore me presidentin për t’i dhënë fund marrëveshjes që e detyron të heshtë mbi aferën. Në vitin 2016, gjatë fushatës elektorale, aktorja u pagua 130 mijë dollarë nga avokati personal i Trump për të mos e publikuar historinë që mund të dëmtonte figurën e tij. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono