“France Football”, Hysaj në formacionin pas ndeshjeve të Euro 2020

12:30 | 13/09/201912:300

Kapiteni i kombëtares Elseid Hysaj është përfshirë në 11-en më të mirë pas raundit të gjashtë të kualifikueseve të Euro 2020 sipas revistës “France Football”.

Revista e famshme “France Fotball” ka vlerësuar maksimalisht paraqitjen e kapitenit të kombëtares Elseid Hysaj në ndeshjen ndaj Islandës. Mbrojtësi shkodran realizoi golin e parë me përfaqësuesen kuqezi dhe ishte ndër më të mirët në fushën e lojës.

Futbollisti i Napolit është përfshirë në formacionin më të mirë pas raundit të 6 të kualifikueseve të Euro 2020. Revista franceze ka përzgjedhur skemën 4-1-4-1 me futbollistin kuq  e zi që është vendosur në krahun e djathtë të mbrojtjes përkrah yjeve të tjerë të futbollit europian.

“Në krahun e djathtë ne do të vendosim Elseid Hysaj për aksionin e mrekullueshëm të golit ndaj Islandës dhe për paraqitjen në dy fazat e lojës”, shkruan “France Football”.

Kujtomë që Hysaj ishte futbollisti më i dobët në fushë në ndeshjen ndaj Francës duke u vlerësuar me notën 3 ndërkohë që zhvilloi një tjetër performancë në “Elbasan Arena”.

Nuk mund të mungonte në këtë 11-she ylli portugez Cristiano Ronaldo, i cili realizoi plot 4 gola në ndeshjen ndaj Estonisë./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono