Francë/ Arrestohet autori i vrasjes së shqiptarit

18:43 | 16/04/2018

Policia franceze ka zbardhur vrasjen e një shqiptari dhe plagosjen e një tjetri, ngjarje e ndodhur më 2 Dhjetor 2017 rreth orës 17:20 në Haute-Savoie. Nga hetimet 4 – mujore rezulton se vrasësi është një përdorues heroine. Ai qëlloi me armë dy shqiptarët, tregtarë droge, duke lënë të vdekur njërin prej tyre ndërsa tjetri u plagos.

Autori i arrestuar pranoi para hetuesve se kishte qëlluar me armë dy tregtarët shqiptarë të heroinës. Shkak i vrasjes është vlerësuar fakti se përdoruesi i drogës kishte nevojë për heroinë, por nuk kishte para për ta blerë.

Sipas policisë franceze, shqiptarët kontrollojnë një pjesë të madhe të tregut të drogës në Annecy. Ata shesin heroinë të cilësisë së mirë, që kushton rreth 80 Euro për gram. Në lidhje me hetimin për këtë çështje, janë arrestuar edhe disa persona të tjerë të lidhur me trafikun e heroinës në rajonin e Annecy. /tvklan.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono