Fotolajm/ Flakët përpijnë Katedralen e Notre Dame

20:38 | 15/04/201920:380

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë njërën prej katedraleve më emblematike në botë, atë Notre Dam në Paris. Zjarri ka përfshirë pjesën e çatisë së katedrales së famshme që gjendet në zemër të kryeqytetit francez. Sipas zëdhënësit të Notre Dam, zjarri ka rënë rreth orës 18.50 dhe ende nuk është shuar. Në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta zjarrfikëse, ndërkohë që mediat franceze raportojnë për një perimetër të gjerë sigurie. Zjarri është i dukshëm në çatinë e objektit dhe ai dyshohet se ka lidhje me punën që po bëhej për rikonstruksionin e ndërtesës, e cila rezulton të jetë një ndër më të vizituarat në Evropë me rreth 13 milion turistë që e vizitojnë çdo vit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono