Fotoja e Brovinës e rreme? Mediat: E marrë nga një faqe interneti irakene

22:34 | 16/05/201922:340

Fotografia e paraqitur të enjten në Parlamentin e Kosovës nga deputetja Flora Brovina, që sipas saj tregonte dhunimin e një vajze kosovare nga ushtarët serbë, ka gjasa të mos jetë e vërtetë. Sipas mediave kosovare, fotoja mund të gjendet në internet, në një faqe irakene për filma pornografikë. Sipas burimeve, fotoja është sekuencë e një filmi për të rritur të xhiruar në Irak e që portretizon një dhunim të kryer nga ushtarët amerikanë. Gazeta “Express” në edicionin “ON LLAJN” shkruan se ka siguruar edhe filmin në fjalë. Por deputetja Brovina, e cila është thirrur nga prokuroria për të dhënë sqarime, ka deklaruar në një televizion lokal se fotoja është reale dhe se madje e njeh vajzën që ka rënë pre e dhunimit. /ABC news Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono