FOTO/ Stuhi dhe rrufe, të hënën troket dimri

15:53 | 02/11/201915:530

Dimri pritet të vijë në kuptimin e plotë të fjalës gjatë javës së ardhshme në vendin tonë.

Duke filluar nga e hëna deri në fundjavë, thuajse i gjithë vendi do të karakterizohet nga reshje të dendura shiu si edhe stuhi rrufesh kryesisht në jug-lindje dhe veri-perëndim për shkak të rrymave ajrore që vijnë nga kontinenti Europian, raporton Albeu.com.

Ndërkohë që në pjesë të tjera të vendit priten reshje të dendura dhe rrufe, kryesisht në zonat bregdetare në jug të vendit parashikohen edhe stuhi gjatë ditës së premte.

Meteorologët grekë bëjnë thirrje për pjesën detare të veriut të Greqisë, por edhe të vendit tonë që banorët të shmangin futjen me varka të vogla të det si edhe të marrin masat për pritjen e cikloneve të vegjël që mund të shkaktojë dëme materiale.

Shikoni KËTU parashikimin për gjithë javën në kohë reale.

Moti mesditen e se premtes

Moti mesditen e se henes


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono