Foto/Sms në komisariatin dixhital, zbulohen 686 kg kanabis


14:46 | 14/03/2018

Mbi gjysëm toni kanabis sativa ka sekuestruar policia e Korçës në një banesë. Pronari, një 45-vjeçar që jetonte vetëm, ia ka dalë të largohet dhe është shpallur në kërkim.

Jo pak, por më shumë se gjysmë toni kanabis sativa u zbuluan në këtë shtëpi private jo larg qytetit të Korçës.

Policia raportoi se 686 kg u sekuestruan në fshatin Bulgarec dhe pronari i saj një ish-emigrant në Greqi u shpall në kërkim.

Ka qenë një informacion në portalin e Komisariatit Dixhital, ai që orientoi forcat antidrogë drejt bazës, ku ishte droga.
Por pronari i banesës, Jetnor Gunga, një 45-vjeçar që jetonte vetëm, ka mundur të largohet në kohë.

Fqinji: “Çtë të them nga gjendja ekomike, çctë të them? Bukë me kripë.”

Gazetarja: “Jeni në dijeni se çfarë pune bënte”?

Fqinji: “Punonte, punonte. Ku të gjente punë. Ku të punojë vallë? Punonte ndonjëherë”.

Policia e shpalli në kërkim. Fqinjët e tij i treguan ABC News se Gunga jetonte vetëm. Kohe më parë ishte emigrant në Greqi.
Por që kur ishte kthyer, merrej me shtrimin e pllakave.

Kohën kur policia shkoi në shtëpinë e tij, ai ndodhej në një nga lokalet e fshatit. Sapo dikush e njoftoi, Gunga u largua për t’u fshehur.

Sipas policisë, droga ishte mbjellë disa muaj më parë ne territorin e Korçës dhe kishte destinacion Greqinë. Në shtëpinë e Gungës, ajo ishte futur në 49 thasë, pasi më pare ishte magazinuar për t’u tharë. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono