Foto/Rrëmben dhe përdhunon ish-partneren për 3 ditë, arrestohet shqiptari

20:44 | 05/08/201920:440

Rrëmbehet, përdhunohet e keqtrajtohet fizikisht. Një 28 vjeçare italiane është rrëmbyer e dhunuar nga ish partneri i saj shqiptar.

Shqiptari ka detyruar me forcë ish partneren e tij italiane, të qëndrojë e izoluar në një apartament në Foligno, duke abuzuar seksualisht me të për 3 ditë.

Pas 3 ditëve, ai ka marrë ish partneren e tij dhe e ka çuar në një qendër tregtare, në Castel Romano.

Duke parë praninë e shumë personave, që në atë kohë lëviznin në parkingun e qendrës tregtare, gruaja ka përfituar nga situata. Ndërsa makina ishte në lëvizje, ajo ka hapur derën e makinës dhe është hedhur në rrugë.

Pavarësisht kësaj, shqiptari ndaloi automjetin dhe u përpoq përsëri ta rikthente në makinë ish partneren, duke e goditur me shpulla dhe grushte.

Vetëm ndërhyrja e njerëzve të pranishëm dhe disa rojeve të sigurisë së qendrës tregtare bënë të mundur që gruaja të shpëtonte.

Më pas mbërritën agjentët e stacionit policor në Spinaceto, por shqiptari arriti të largohej nga vendngjarja.

Falë videove të kamerave të instaluara në qendrën tregtare, autoritet italiane arritën të gjurmojnë dhe identifikojnë shqiptarin, duke e ndaluar dhe arrestuar në Foligno.

Shqiptari akuzohet për rrëmbim, dhunë seksuale, kërcënime dhe plagosje.

Pas ndihmës mjeksore, gruaja iu nënshtrua protokollit për viktimat e abuzimit seksual./abcnews.al

 

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono