FOTO | Reagon FSHF, korrigjon gafën e arbitrit me Ron Brojën

11:45 | 10/12/201911:450

Ron Broja do të jetë një mungesë e rëndësishme e Partizanit në derbi, pasi ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë. Nga dje më saktë, pasi në sistem mesfushorit i mungonte kartoni i marrë në derbin e parë ndaj Tiranës dhe llogaritej për lojë.

Të dhënat e Brojës në faqen zyrtare në FSHF, pa kartonin ndaj Tiranës

ABC News, një ditë më parë e shqyrtoi këtë çështje dhe në FSHF kanë reaguar, duke njoftuar fillimisht Partizanin për pezullimin e lojtarit. Pamjet filmike ishin të qarta, teksa Broja për një ndërhyrje ndaj Agustin Torassa, nga arbitri Kridens Meta ishte ndëshkuar me karton të verdhë.

Vendimi i drejtë i arbitrit në fushë u pasua nga një gabim, pasi kartoni nuk u hodh në sistem. Në FSHF gjithsesi kanë reaguar dhe është bërë korrigjimi, sikurse edhe mund të verifikohet ditën e sotme, ku edhe kartoni me Tiranën është shtuar në të dhënat e Brojës. /abcnews.al

Të dhënat e Brojës në faqen zyrtare në FSHF, pas korrigjimit

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono