FOTO/ Presidentja kroate bën gafë me Kosovën, e publikon në hartë si pjesë e Serbisë

07:29 | 04/01/202007:290

Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitarović ka bërë së fundmi një gafë në lidhje me Kosovën. Ajo ka shkruar një postim në rrjetet sociale, ku në hartën e bashkëngjitur shihet se Kosova është pjesë e Serbisë.

Në postimin e saj, ajo kishte shkruar: ‘Kroacia ime nuk ka frikë, Kroacia ime tani po lufton për interesat e saj!’

Presidentja nuk ka vonuar dhe e ka fshirë fotografinë, por një avokat i cili e ka bërë ‘screenshot’, ka reaguar në Tëitter duke thënë se presidentja e ka shpërndarë hartën e Europës, ku Kosova shihej si pjesë e Serbisë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono