FOTO / Ky pallat në Durrës do të hidhet në erë me tritol sot

11:25 | 03/12/201911:250

Dëmet nga tërmeti i 26 nëntorit konsiderohen të mëdha sidomos në qytetin e Durrësit. Pas aksionit për shembjen e Hotel Lubjanës, nga ekspertët është parë e nevojshme edhe shembja e një tjetër pallati sot në Durrës.

Sipas raportimit shembja e këtij pallati do të bëhet me lëndë plasësse (tritol). Gazetarja Glidona Daci bën me dije se ekipet xheniere te Forces se Armatosur po përgatiten për shembjen e pallatit me shperthim të kontrolluar.

Ndërsa është duke u vendosur lënda plasëse.

Ditën e djeshme 11 grupe me ekspertë të huaj dhe shqiptarë kanë vijuar me kontrollin e banësave në qytetin e Durrësit. Mësohet se do të mbërrijnë ekspertë të tjerë të huaj për të kontrolluar gjithë zonën e prekur nga tërmeti./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono