FOTO / Fotografi priti 7 vite për të kapur momentin kur rrufeja godet ndërtesën më të lartë në botë

10:15 | 15/01/202010:150

Një imazh i jashtëzakonshëm tregon rrufenë që godet ndërtesën më të lartë në botë – pasi fotografi kaloi shtatë vite duke u përpjekur të merrte pamjen e përsosur.

Sipas mediave të huaja, Zohaib Anjum ka kaluar net të tëra duke qëndruar jashtë kullës së Burj Khalifa me aparatin e tij kur shirat vinin në Dubai.

 

Ai ishte i vendosur për të kapur foton “rrufeja në qiell” dhe më fund ëndrra e tij e shumëpritur u bë realitet.

Goditja mbresëlënëse e rrufesë duket se qëllon majën e Burj Khalifa, e cila është e lartë 828 metra e lartë, duke ndriçuar horizontin e Dubait më poshtë.

 

Ai tha: “Ishte sikur Zoti ta kishte planifikuar këtë moment./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono