VIDEO/ Atentati i Vlorës, makina e autorëve dhe arma e krimit gjenden të djegura

21:13 | 18/01/202021:130

Dy orë pas atentatit në Vlorë gjendet i djegur një automjet në aksin e vjetër Vlorë-Fier. Burimet e policisë thanë për Abc News se makina dyshohet se u përdor nga autorët e atentatit, ku mbeten të plagosur dy persona. Brenda makinës është edhe arma e krimit.

Gazetari i Abc News, Elton Nika raporton se automjeti Mercedes Benz me targa AA 918 OU u gjet i djegur totalisht në afersi të fshatit Cerkovinë. Forca të shumta policie dhe ekspertë kriminalistë kanë shkuar në vendin e ngjarjes.

Nikollaq Çepaj (Taullaraj) 36 vjeç dhe Roland Cepaj, 28 vjeç mbeten të plagosur në një lokal në lagjen “Kushtrimi” të Vlorës pasditen e sotme. Dyshohet se shënjestra ishte Nikollaq Çepaj një person me precedentë kriminalë që kishte dalë nga qelia para 4 ditësh.

Nikollaq Çepaj është në gjendje të rëndë, ndërsa Roland Çepaj është në gjendje të stabilizuar, thanë burimet nga spitali.

Nikollaqi, apo Niko siç e thërrisnin kishte ndryshuar mbiemrin nga Taullaraj në Çepaj (mbiemri i gruas). Roland Çepaj i cili mbeti i plagosur aksidentalisht është kunati i tij.

Pamje dhe detaje nga Vlora/ Dy të plagosur në lokal, njëri sapo kishte dalë nga burgu /abcnews.al

*Pamjet e makinës së djegur


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono