Formacionet e Lazio-Juventus, vendosin Inzaghi dhe Sarri

20:18 | 07/12/201920:180

Lazio dhe Juventus janë gati për ndeshjen e mbrëmjes së sotme. Simone Inzaghi dhe Maurizio Sarri kanë përzgjedhur “luftëtarët” e përballjes së sotme. 4-3-1-2 është skema e zgjedhur nga trajneri i Juventusit.

Ronaldo dhe Dybala janë të përzgjedhurit në sulm, teksa Bernardeschi do të aktivizohet në rolin e trekuartistit. Si titullar do e nisë edhe Bentacur që formon repartin e mesfushës me Matuidi dhe Pjanic, teksa De Sciglio ka fituar balotazhin me Cuadrado në krahun e djathtë të mbrojtjes.

Formacionet e ndeshjes

Lazio po kalon një formë shumë të mirë dhe i ka fituar shtatë ndeshjet e fundit në kampionat. Inzaghi ka zgjedhur skemën 3-5-2. Golat priten nga Immobile dhe Correa, të cilët do të mbështeten nga Luis Alberto dhe Milinkovic-Savic, teksa Thomas Strakosha do të tentojë të frenojë ofensivën e bardhezinjve.

Juventusi ka 36 pikë dhe një fitore sjell parakalimin e Interit dhe e rikthen “Zonjën e Vjetër” në krye. Suksesin do e kërkojë edhe Lazio që ka 30 pikë. Një fitore sonte e fut edhe ekipin kryeqytetas në garë për titull. Atmosfera në “Olimpico” do të jetë e zjarrtë dhe është konfirmuar prezenca e mbi 60 mijë tifozëve. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono