Formacionet | Djimsiti ndjek Champions-in nga stoli, befason Zidane

18:20 | 01/10/201918:200

Berat Djimisti nuk është preferuar titullar nga Gasperini në sfidën e Champions League mes Atalantës dhe Shakthar Donetsk. Mbrojtësi kuqezi do ta ndjekë nga stoli këtë sfidë, pasi i është besuar treshes Palomino-Masiello-Toloi.

Në ndeshjen tjetër të orës 18:55, Real Madridi luan në shtëpi kundër Club Brugge. Zidane ka besuar me formacionin e tij, pasi ka ulur në stol të tri futbollistët brazilianë: Marcelo, Rodrygo dhe Vinicus Jr.

Të tre këta lojtarë kanë bërë mirë në kampionat, madje Rodrygo dhe Vinicius edhe kanë shënuar. Më poshtë, do të njiheni me formacionet zyrtare të dy sfidave:

CHAMPIONS LEAGUE

Atalanta – Shakhtar Donetsk  18:55

Real Madrid – Club Brugge   18:55

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono