Forcohet Euro, dobësohet Dollari

14:41 | 20/01/201914:410

Vazhdon forcimi i Euros në tregun e këmbimit valutor edhe pse me ritme të kujdesshme. Fundjava është mbyllur me forcim të Euros në treg, e një dobësim të lehtë të Dollarit amerikan.

Sipas Bankës së Shqipërisë, monedha e përbashkët është shkëmbyer me 123.99 Lekë, me një rritje të lehtë prej 0.11%. Ndërsa Dollari amerikan, sipas të njëjtit burim ka pësuar një ulje të lehtë me 0.01%, duke u këmbyer me 108.71 lekë.

Me rritje është mbyllur java për Paundin britanik, ndërsa e kundërta ka ndodhur me Frangën zvicerane./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono