Florida, policia qëllon personin e armatosur pranë resortit të Trump

23:10 | 18/05/2018

Policia e Floridës ka qëlluar dhe lënë të plagosur një person të armatosur që bërtiste kundër presidentit Trump në hyrje të resortit të tij në Majemi. Personi, i identifikuar si 42-vjeçari Jonathan Oddi është dërguar në spital pas shkëmbimit të zjarrit. Gjatë incidentit për fat të mirë nuk ka patur viktima, por një oficer policie ka pësuar një dëmtim fizik. Motivet e veprimit të 42-vjeçarit janë ende të paqarta. Mediat amerikane raportojnë se ai po fliste dhe po bërtiste për presidentin dhe në një moment ka kapur flamurin amerikan në hyrje të kompleksit për ta hequr atë. Nga verifikimet e bëra ka rezultuar se i dyshuari është një instruktor fitnesi me prejardhje nga Afrika e Jugut dhe jeton në një apartament pranë resorit të Trump. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono