Fletë arrestet nga Serbia, ndalohet në Vjenë vëllai i Ramush Haradinajt

15:50 | 18/07/201915:500

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, si dhe vëllai i kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj, Daut Haradinaj sipas mediave kosovare është ndaluar në Vjenë. Shkak është bërë  fletarresti ndërkombëtar lëshuar nga Serbia. Ndalimi është mohuar nga vetë Haradinaj. Ai i ka thënë Klan Kosovës se lajmi nuk është i vërtetë. Sipas vëllait të ish-kryeministrit të Kosovës ishte një konsultë disa minutëshe me policinë në aeroport.

“Nuk ka të bëjë as me ndalim dhe as me arrestim”. Jam në Vjenë i lirë dhe duke u bazuar në planin tim” eshte shprehur deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Pas publikimit të lajmit për ndalimin e Haradinajt ka reaguar kryetari demokrat Lulzim Basha, i cili tha se Serbia vazhdon të provokojë Kosovën dhe të tallet me faktorin ndërkombëtar.

 

 

/ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono