Fleckenstein reagon për djegien e mandateve

18:22 | 18/02/2019

Vendimin e opozitës për djegien e mandateve parlamentare e ka komentuar raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian Knut Fleckenstein. I pyetur nga ABC News, Fleckenstein thotë se: “Nuk është për herë të parë që po përballemi me këtë situatë, që opozita shqiptare të heqë dorë nga puna në parlament. Sipas mendimit tim, asgjë nuk ka ndryshuar gjatë 5 viteve të fundit në këtë drejtim. Është detyra e opozitës për të ofruar një alternativë ndaj politikës aktuale në parlament dhe nëse ata e konsiderojnë të nevojshme edhe jashtë parlamentit. Në fund të ditës, çdo anëtar i parlamentit vendos nëse ai ose ajo dëshiron të heqë dorë nga mandati i dhënë nga populli “./abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono