Flamurtari ndal hovin e Partizanit, në Vlorë nuk ka fitues!

18:23 | 10/11/201918:230

Është mbyllur takimi në Vlorë mes Flamurtarit dhe Partizanit, me rezultatin 1-1. Miqtë ishin dukshëm favoritë në këtë sfidë, pasi vinin si kryesues, por Flamurtari arriti të marrë një pikë nga kjo sfidë shumë delikate.

Ishte Belica në minutën e 54-ët që kaloi “Demat” në avantazh. Telushi gjuan nga një goditje dënimi dhe Moçka pret, por topi i kthyer shkon në këmbët e Belicës, që shënon.

Dukej se ky gol do të ishte i pari në triumfin e Partizanit, por Flamurtari befasoi, duke barazuar. Nebihu vetëm katër minuta pas golit të “Demave” arriti të barazojë, me një gjuajtje fluturimthi në hyrje të zonës./abcnews.al

FLAMURTARI-PARTIZANI   1-1
Nebihu 58′ / Belica 54′

Flamurtari (4-2-3-1): Moçka (c), Gocaj, Zeqaj, Pjeshka, Mucollari, Bajraktarevic (Rrapaj 55′), Nebihu, Nebija, Hoxhaj, Vatnikaj (Sukaj 66′), Ribaj (Haruni 80′). Trajner: Luan Birçe

Partizani: Hoxha, Idrizaj (Romero 47′), Belica, Boldor, Trashi, Cordeiro, Telushi, Mala, Asani (Brown 66′), Bardhi (Broja 86′), Çinari. Trajner: Franco Lerda

Kartonë të verdhë: Bajraktarevic 24′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono