Flamurtari mposht Kamzën

21:52 | 15/12/2018

Flamurtari fitoi duelin ndaj Kamzës me rezultatin minimal 1-0. Bushiç shënoi golin e vetëm për vlonjatët në minutën e 66.

Flamurtari gjen qetësi. Kuqezinjtë fituan ndaj Kamzës në ndeshjen në javën e 17 me shifrat minimale 1-0. Vlonjatët nuk e patën të lehtë ndaj kamzalinjve që e shohin veten në vendin e parafundit në tabelën e klasifikimit. Ndeshja nis me Flamurtarin më kërkues që tenton golin në disa raste, por pa rezultat.

Në të 17-n minutë, Danilo Alvesh tenton nga distanca, por portieri Avdyli grushton saktësisht. Në minutën e fundit të pjesës së parë, Plaku provon të surprizoje Koliçin, i cili kontrollon gjithçka. Pjesa e parë mbyllet me rrjeta të paprekura.

Në minutën e 59, vendasit pretendojnë për një 11-metërsh, por gjyqtari vijon lojën. Goli i vetëm i takimit erdhi në minutën e 66. Bushiç shfrytëzon një goditje nga këndi duke përfituar edhe nga një dalje e gabuar e portierit Avdyli dhe e dërgon topin drejt rrjetës.

Flamurtari në avantazh dhe tashmë Kamza nuk ka çfarë të humbasë. Në minutën e 90, Plaku tenton me një gjuajtje të rrezikshme, por Koliçi kontrollon gjithçka. nTakimi mbyllet me fitoren e Flamurtarit që tashmë e sheh veten në kuotën e 28 pikëve dhe rikthehet në garë për një vend në kupat e Europës ndërkohë që Kamza vijon të zhgënjejë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono