Flamurtari humb me Kastriotin

18:14 | 02/12/2018

Flamurtari pësoi një humbje të papritur dhe të rëndë në fushën e Kastriotit, duke mbetur larg zonës europiane në Superligë. Rezultatet e javës së fundit bënë që lufta për mbijetesë të ashpërsohet në maksimum.

Nuk luhet vetëm për titull, por edhe për Europën. Gjithsesi, duket se Flamurtari i cilësuar pretendent, po i largohet gjithnjë e më shumë edhe këtij objektivi. Fitorja ndaj Partizanit një javë më parë në Vlorë dha shpresa, por ja ku u bë thuajse e pavlefshme nga disfata në fushën e Kastriotit. Në stadiumin e Fushë Krujës, në një terren vërtet të vështirë për të luajtur futboll, vlonjatët nuk arritën të përshtateshin, dhe ishin pikërisht ata që u dëmtuan më shumë, si lojtarë me cilësi më të lartë.

Goli i shënuar nga afrikani Ogebugu në pjesën e parë përcaktoi fatin e ndeshjes së javës së 15-të të Superligës, duke e lënë ekipin e trajnerit Ilir Daja 12 pikë larg kreut dhe 5 pikë poshtë zonës europiane. Kohë ka për t’ia dalë, por Flamurtarit i mungon ende vazhdimësia. Kastrioti mund të kishte fituar më thellë, pasi pati në favor edhe një 11-metërsh, ndërsa i dha vetes shpresë për mbijetesën.

Suksesi bëri që skuadra e trajnerit Stavri Nica të parakalonte Kamzën dhe të ngjitej në vend të parafundit. Rezultati në Fushë Krujë, i kombinuar edhe me barazimin pa gola mes Laçit e Kamzës, bëri që lufta për mbijetesë në Superligë të ashpërsohej në maksimum. Luftëtari, Tirana, Kastrioti e Kamza ndahen vetëm nga 4 pikë, dhe secila prej tyre mund të shpëtojë, ose të bjerë në Kategorinë e Parë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono