Fituesit e “Korça Open Air 2018”, Xhonatan Islami zgjidhet sportisti më i mirë

09:34 | 19/01/201909:340

Superfinalja e Kupës së Botës në preçizion Korça Open Air ku morën pjesë 110 pilotë nga e gjithë bota ka kurorëzuar fituesit e saj në një mbrëmje gala të zhvillluar në Tiranë.

Në garën e realizuar në muajin dhjetor në Korçë ku u zhvilluan brenda një dite me 3 raunde, morën pjesë 15 shtete të ndryshme nga e gjithë bota.

Ekipi shqiptar arriti rezultatet me të larta në një garë ndërkombëtare të mbushur me plot adrenalinë.

Sportisti i vitit u zgjodh sipas një skeme të paracaktuar, bazuar në rezultatet e arritura në të gjitha garat kombëtare dhe ndërkombëtare, Xonatan Islami e fiton për herë të dytë këtë çmim.

Çmimin e vendit të dytë e fitoi Blerjan Braçe, ndërsa sportisti Sidrit Deda fitoi çmimin e vendit të tretë.

Gjatë natës gala diploma falenderimi iu akorduan nga Presidenca e Federatës Shqiptare të Aeronautikes edhe pilotëve Artion Vreto, Arbër Xhaja, Arber Haxhiaj dhe Siljan Zani. Për performancën e treguar gjatë aktiviteteve sportive të vitit 2018. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono