Fituesi i ‘vërtetë’ i “Topit të Artë”, Cale dhe Muriqi në fokus

22:06 | 02/12/201922:060

Lionel Messi fitoi për herë të gjashtë “Topin e Artë”, duke shkruar emrin e tij me gërma të arta në librat historisë së futbollit. Ylli argjentinas parakaloi rivalin e tij më të fortë, Cristiano Ronaldon, i cili e ka fituar 5 herë këtë çmim prestigjioz.

Edhe pse plotësisht i merituar ky çmim për Lionel Messin, mesfushori i Tiranës, Idriz Batha, mendon ndryshe. Sipas tij, fituesi i vërtetë është shoku i tij i skuadrës, Elton Cale. Normalisht, në nuancat e humorit, Batha i thur elozhe shokut të tij dhe fotoja e publikuar nga vetë mesfushori bardheblu, po merr vëmendje të madhe.

Gjithashtu, edhe fansat e Fenerbahce e kanë gjetur “fituesin e vërtetë”. Sipas tyre, ai duhet të ishte Vedat Muriqi. Konkurrencë e fortë për Leon, apo jo?/abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono