Fitorja në sekondat e fundit ndaj Wolves, Mourinho flet pas ndeshjes

18:59 | 15/12/201918:590

Tottenham arriti një fitore shumë të rëndësishme 1-2 në tranfertën e Wolves. Londinezët arritën të thyejnë dhe rekordin pozitiv të vendasve, të cilët nuk njihnin humbjen në kampionat që prej 11 ndeshjesh. Jose Mourinho pas takimit vlerësoi kundërshtarin dhe beson se ekipi i tij po rritet nga ndeshja në ndeshje.

”Nuno duhet të jetë shumë krenar për ekipin e tij. Wolves gjithmonë do të jetë një kundërshtar i fortë për këdo. E thashë para ndeshjes se ato janë një ekip i kompletuar nga të gjitha anët. Ne e dinim që nuk do të ishte ndeshje e lehtë, prandaj nuk na kapën dot në befasi,” deklaron tekniku portugez për mediat pas ndeshjes.

”E filluam shumë mirë sfidën, duke kaluar në avantazh. Gati sa shënuam edhe të dytin, por ato janë shumë të fortë. Adama Traore dhe Diogo Jota janë shumë të rrezikshëm në kundërsulm. Kur ndeshja u barazua, Wolves provoi gjithçka ashtu siç bëmë edhe ne. Në pesë minutat e fundit bëmë gjithçka mirë, duke shënuar dhe golin e fitores,” mbyll Mourinho. /abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono