Fitore dramatike e Mançester Junajtidit në Premier Lige

21:29 | 03/11/201821:290

Mançester Junajtidi arriti një fitore dramatike në kampionatin anglez, me gol të shënuar në minutën e fundit. Skuadra e trajnerit Zhoze Murinjo iu afrua zonës Champions, por e ardhmja duket sërish e vështirë.

Një sezon tepër i vështirë, edhe pse shpresa mbetet. Mançester Junajtid thuajse u ndëshkua në sfidën e radhës në Premier Ligë, një duel në fushën e Bornmuthit që përmblodhi mënyrën sesi po shkon ky vit sportiv.

Të besuarit e Zhoze Murinjos rrezikuan të humbisnin ndaj një rivali jo me emër të madh, por tepër të fortë në fushën e lojës. Fati i ndihmoi, por po ashtu duket se trajneri portugez po di të motivojë lojtarët e tij që të reagojnë në momentet më të vështira.

Antoni Marsial dhe Markus Rashford ishin autorët e golave për fitoren 2-1, në një ndeshje që mund t’i kishte pasur të tre rezultatet. Gjithsesi, pas një pjese të parë tepër të vështirë, Junajtid reagoi pas pushimit, dhe pse goli i fitores erdhi në sekondat e fundit.

“Djajtë e kuq” janë tashmë me 20 pikë në renditjen e Premier Ligës, jo shumë larg zonës Champions. A mund të thuhet se ekipi i Murinjos e kaloi krizën dhe se tani mund të pretendojë për trofe?

Vetë portugezi nuk ka dashur të flitet për titullin, pasi diferenca me skuadrat e kreut është ende e madhe. Mançester Siti, Liverpuli dhe Çelsi janë për momentin më të fortë. Për më tepër, duhet pritur e duhet parë nëse trajneri do të arrijë të sheshojë konfliktet me lojtarët e tij, sidomos me Pol Pogbanë, si dhe me drejtuesit e klubit.

Nëse në “Old Traford” nuk do të ketë qetësi, është e pamundur të flitet për suksese të Mançester Junajtidit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono