Fishkëllimat e tifozëve dhe fituesi Mourinho, rrëfehet Gareth Bale

16:14 | 04/12/201916:140

Gareth Bale zgjodhi një mënyrë ndryshe për të festuar kualifikimin e Uellsit në Euro 2020. Lojtari i Real Madrid shpalosi një flamur të kombit të tij, aty ku shkruheshin prioritetet e tij: Uellsi, golfi dhe Real Madrid.

Ironia ndaj klubit nuk mungoi dhe diçka e tillë solli acarimin e tifozëve. Kritikat arritën kulmin, teksa nuk munguan ofendimet ndaj 30-vjeçarit. Bale sqaron situatën në deklaratën e dhënë për BT Sport dhe nuk mungon një koment për uljen e Jose Mourinhos në pankinën e Tottenham.

Bale duke festuar kualifikimin e Uellsit në Europian

Herën e parë që dëgjova ofendimin e tifozëve pësova një shok, nuk dija si ta menaxhoja atë situatë. Tani jam mësuar, ka ndodhur më shumë se një herë. Thjesht ngre supet, skam çfarë të bëj tjetër. Po punoj fort për t’u treguar tifozëve se çfarë jam në gjendje të bëj.

Mourinho? Jose është një fitues dhe klubi dëshiron të fitojë trofe. Mendoj se kanë vepruar mirë që morën Mourinhon. Portugezi është më i miri që mund të dërgojë Tottenham te trofetë“, përfundon Gareth Bale.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono