“JOKER” është filmi më fitimprurës komik ndonjëherë

09:50 | 14/11/201909:500

Pavarësisht se mori kritika për portretizimin e  shëndetit të tij mendor, Joker ka marrë rreth 890 milion dollarë (692 milion) më shumë se sa pritej të fitonte.

Buxheti fillestar i Joker ishte 62.5 milion dollarë (48.5 milion), që do të thotë se ai ka fituar rreth 15 herë më shumë sesa  pritej të kishte fitime.  Filmi është tashmë një rekord për një film të bazuar në një libër komik, sipas Forbes.

Ai ka kaluar  filma të tillë si Venom, i cili fitoi 856 milion dollarë (665 milion £) në një buxhet nën 100 milion dollarë (78 milion £) dhe Deadpool, i cili kushtoi 58 milion dollarë (45 milion £) për ta prodhuar dhe fituan 783 milion $ (608 milion) .

Joker  është gjithashtu filmi me vlerësim më të lartë me vlera R (filma që mund të shikohen vetëm nga njerëz mbi moshën 18 vjeç)  duke tejkaluar Deadpool 2 në tetor.

Pavarësisht dhe kritikave që mori , Joker fitoi çmimim më të lartë në Festivalin e Filmit në Venecia këtë vit, dhe Phoenix është pretendent për të fituar aktori më i mire në Oscar në Academy Awards të vitit të ardhshëm.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono