“Filluan të hidheshin nga çatia në çati”, kapen dy grabitësit shqiptarë

21:47 | 21/10/201821:470

Dy shqiptarë janë vënë në pranga në Itali pasi u kapën duke vjedhur. Të dy ata janë të moshës 24 vjeçare dhe janë arrestuar edhe njëherë tjetër në të shkuarën për grabitje.

Kësaj here, dy të rinjtë grabitën dy apartamente në zonën e Livornos aty ku edhe jetonin. Shqiptarët ishin futur brenda ambienteve të banesave dhe nuk ishin vënë re nga pronarët, të cilët në momentet e ngjarjeve kishin qenë brenda. Ata grabitën stoli me vlerë mijëra euro.

Por në ikje ishin vënë re nga disa banorë të cilët lajmëruan policinë. Këta të fundit filluan t’i ndiqnin shqiptarët, të cilët treguan se ata u ngjitën në një mur tri metra të lartë dhe më pas tentuan të arratiseshin nga tarracat e pallateve.

“Filluan të hidheshin nga çatia në çati, derisa u arrestuan në rrugën Fagiano”, tha një oficer i policisë italiane.

Pasi u arrestuan u bë e mundur edhe gjetja e stolive të vjedhura, si dhe  po hetohet për të verifikuar nëse dy shqiptarët janë autorë të disa vjedhjeve të tjera në zonë. Identiteti i tyre nuk është bërë publik nga mediat./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono