Figo: Racizëm te Barcelona? Absurde, ju tregoj pse

09:31 | 06/12/201909:310

Francezi Emannuel Petit i shokoi të gjithë me deklaratën e tij disa ditë më parë, duke thënë se në fund të viteve ’90, te Barcelona kishte shumë lojtarë që vuanin nga racizmi. Ish-mesfushorin francez, e ka kundërshtuar menjëherë një ish-lojtar tjetër i Barcelonës, Luis Figo.

Legjenda portugeze ka luajtur me fanellën e Barcelonës për 5 sezone (1995-2000). Në fjalën e tij, Figo u shpreh: “Racizmi? Absurde, nuk kam parë asnjë formë racizmi te Barcelona. Unë isha një i huaj, por gjithmonë kam shkuar mirë me popullin katalanas dhe me gjithë spanjollët në përgjithësi.

El Clasico? Unë kam luajtur te Barcelona pa asnjë garanci për sigurinë. Sot, nëse do që ta garantosh sigurinë e të gjithëve, e bën shumë thjeshtë”, përfundoi Figo./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono