Fier, zjarr për të tretën herë në ullishtet e Peshtanit

17:00 | 21/08/201917:000

Zjarri në fshatin Peshtan të Fierit vazhdon të përhapet me shpejtësi, i favorizuar edhe nga erërat e forta. Të dhënat paraprake bëjnë të ditur se deri tani janë përfshirë nga flakët, rreth 13 hektarë me ullishte.

Për shuarjen e zjarrit janë angazhuar punonjës të shërbimit zjarrfikës nga Fieri, Patosi, Roskoveci dhe Lushnja. Në ndihmë të tyre janë edhe banorët, të cilët po punojnë me mjete rrethanore.

Ende nuk dihen shkaqet e këtij zjarri. Ky është zjarri i tretë brenda një jave në zonën me ullishte të këtij fshati.

/ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono