Fevziu prezanton “Librin e jetës”

17:50 | 05/09/201917:500

Gazetari i njohur Blendi Fevziu ka shfytëzuar një takim me studentë dhe pedagogë të UET për të prezantuar librin e tij më të ri.

Jo një roman dhe jo një libër kujtimesh, por vetë autori e cilëson një analizë të fateve njerëzore. Tre vite nga suksesi me librin “Pushteti”, Blendi Fevziu rikthehet para lexuesit me “Tirona e Nonës”.

“Është ai që mund ta quaj “Libri i jetës time”, si një borxh që duhet ta ktheja”.

Fevziu zbuloi pak nga subjekti i librit, në boshtin e të cilit qëndron stërgjyshja e autorit.

“Është historia tipike sesi njeriu shpeshherë vjen dhe iken nga kjo jetë. Unë u gjenda në jetën e saj në vitet e fundit të jetës kur ishte zhveshur nga gjithçka. Ishte zhveshur nga pushteti dhe ambiciet e familjes, ishte zhveshur nga pasuria që ja kishte marrë komunizmi, ishte zhveshur edhe nga persekutimi, dhe pikërisht në fund të jetës së saj filloi të jetonte”.

Libri “Tirona e nonës” pritet të botohet në bashkëpunim me Universitetin Europian të Tiranës brenda muajit Shtator.

Tv Klan

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono