Fevziu: Dosja e Balilit jo aq e rëndësishme sa statura që i është dhënë

21:11 | 16/01/201921:110

Vetëdorëzimi i “Eskobarit të Ballkanit” Klement Balili për gazetarin Blendi Fevziu ka qenë i paralajmëruar dhe ka ardhur në një moment kur ai i kishte bërë mirë llogaritë.

“Vetëdorëzimi i tij ishte i paralajmëruar. Ai ka pritur se çfarë ka dosja brenda, ka bërë llogaritë dhe është vetëdorëzuar. Ai ka dashur që ta kishte masë lehtësuese dhe është vetëdorëzuar. Ai i ka bërë llogaritë e veta në këtë pikë. Nuk ka lidhje me situatën politike. Dosja e Balilit nuk është aq e rëndësishme sa statura që i është dhënë Balilit.

Ambasada Amerikane ka këmbëngulur për kapjen e tij. Nuk e di nëse ambasada ka të dhëna shtesë më shumë sesa përmban dosja që ne nuk i dimë që e ka kërkuar për një kohë të gjatë arrestimin e Balilit.

Ambasada i ka qëndruar në kokë Shullazit, ka përmenduar emrin e Tahirit dhe të Balilit. Ambasada Amerikanë u është referuar emrave të cilët sipas saj duhej të ndëshkoheshin”./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono