Festojnë Berisha e Roshi, Mavraj del kokulur ndaj Hamburg

15:07 | 05/10/201915:070

Mërgim Mavraj kishte një ndeshje speciale, pasi kthehej në Hamburg. Kishte ndodhur edhe më parë, me fanellën e Ingolstad, ndërsa këtë herë mbrojtësi ishte në fushë për llogari të Greuther Further. Skuadra e tij humbi, me rezultatin e pastër 2-0 dhe Mavraj nuk mund të bënte dot gjë në asnjërin prej golave të pësuar. Hamburgu është ekipi kryesues në Bundesliga 2 dhe normalisht kjo humbje nuk do të bëhet dramë te Greuther Further.

“RUSËT” KUQEZI – Akhmat Grozny ka marrë një fitore me mjaft vlera në transfertë, ndaj një ekipi që nisej si favorit. Skuadra çeçene ka shënuar që në minutën e nëntë me Wilker, i cili me një gjuajtje kros shtangu portierin vendas.

Si zakonisht nga minuta e parë në fushë ishin edhe dyshja e anësorëve shqiptar, Odise Roshi dhe Bernard Berisha. I pari luajti gjatë gjithë takimit, kurse pejani u zëvendësua në minutën e 83-të. Në fund të dy iu gëzuan pikëve të plota, që janë shumë të rëndësishme për Akhmat Grozny. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono