Festimi më ironik i të gjitha kohërave, mesfushori tërbon italianët!

16:26 | 09/11/201916:260

Lazio u mposht 1-2 në shtëpi nga Celtic ditën e enjte në ndeshjen e vlefshme për Europa League vetëm në minutat e fundit. Por, ndeshja nuk ka mbaruar pasi polemikat ende vazhdojnë jashtë fushës.

Mesfushori i Celtic, Oliver Ntcham festoi golin e shënuar nga ai në minutën e 95 të takimit duke rikrijuar vdekjen e Benito Musselinit, pas koreve raciste nga tifozët vendas në ‘Olimpico’. Francezi imitoi ish-diktatorin italian në momentin kur ai u ekzekutua në prillin e vitit 1945, krahë për krahë me gruan e tij, Clara Petacci.

Në takimin e parë mes Celtic dhe Lazios në Skoci, ultrasit vendas shfaqën një banderolë ku tregohej Musselini teksa ekzekutohej. Ultrasit e Lazios,Irriducibili, janë të njohur për parimet e tyre raciste dhe njihen si një nga tifo-grupet më problematike në Europë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono