Festat, spitalet dhe urgjenca mjekësore në gatishmëri 24 orë

16:00 | 24/12/201816:000

Në ditët festive spitalet dhe urgjenca mjekësore do të jenë në gatishmëri përgjatë 24 orëve. Deklarata u bë nga Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, e cila festoi vigjiljen e Krishtlindjes me fëmijët e shtruar në Pediatrinë e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh se janë marrë të gjitha masat me personel të shtuar si dhe barna e materiale mjekësore për çdo emergjencë. Ndërkohë që në gatishmëri gjatë ditëve të festave veç shërbimit të autoambulancave do të jetë edhe Njësia e  Helikopterëve. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono