Festat e fundvitit, Bashkia ndriçon qytetin e Lezhës

10:44 | 07/12/2017

Pavarësisht problemeve financiare, Bashkia e Lezhës ia kushtoi vëmendjen e duhur dekorit festiv të Krishtlindjeve dhe vitit të ri. Duke iu përmbajtur traditës, pema e stolisur me drita shumëngjyrëshe u ndez mbrëmjen e 6 dhjetorit në sheshin e Besëlidhjes. Kryetari i bashkisë Lezhë Fran Frrokaj ua besoi fëmijëve çelësin e ndezjes së dekorit festiv, e kjo si një formë bestytnie se drita ndizet gjithnjë nga më të rinjtë. Ceremonisë për ndezjen festive të dritave dekoruese në qytet iu bashkuan dhjetra qytetarë./abcnews.al

 

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono