Festa lokale në Lundër, Veliaj dhe Klosi ftesë për qytetarët

15:30 | 22/03/2019

Një ndër festat lokale të agroturizmit u zhvillua në Lundër të Tiranës. Të pranishëm ishin dhe ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi dhe kryetari i Bashkisë  Erion Veliaj të cilët folën për më shumë vëmendje ndaj fshatit.

Erion Veliaj ka një tjetër dasmë dhe në të i fton të gjithë. Kryebashkiaku i Tiranes tregon datën dhe vendin. Kryetari i Bashkise i referohet Kongresit të Partisë Socialiste ku Kryeministri Edi Rama do ta zyrtarizojë si kandidatin e socialisteve ne garën për Tiranën.  Ndërkohë Erion Veliaj tregon planet nëse qytetaret i besojnë një tjetër mandat për të qeverisur kryeqytetin.

Këto ErionVeliaj i bëri të ditura nga Lundra ku bashkë me ministrin e Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi mori pjesë në festen lokale të agroturizmit dhe produkteve bio të zonës. Agroturizmi po zë gjithnjë e më shumë vend në ekonominë e Tiranës. Shumë familje i janë kushtuar zhvillimit të tij duke u bazuar në produktet e zonës./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono