Ferdinand Samarxhi intervistë në ABC News

22:47 | 07/10/2018

Gazetari i njohur, Ferdinand Samarxhi, ishte i ftuar në “Mbrëmje Ide” nga Mirela Milori. Ai foli rreth përvjetorit të lumturimit të Nënë Terezës. Samarxhi tha se Nënë Tereza është e vetmja e krishtërimit dhe Papatit që është shenjtëruar dhe lumturuar më shpejt se çdo shenjtore tjetër.

Megjithëse një komb i vogël, Samarxhi tha se Shqipëria ka dhënë 7 Papë Papatit të Romës. Ndër të tjera, gazetari i njohur se në të gjithë botën kanë filluar aktivitete për Nënën Terezën sepse tani ajo është një bijë e botës./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono